Program do obsługi recepcji hotelowej

Recepcja to jednocześnie i strategiczne centrum operacyjne, i wizerunkowa wizytówka każdego obiektu noclegowego. Jak połączyć szybką, płynną obsługę z budowaniem pozytywnych relacji z gośćmi, wyeliminować kolejki i nerwy przy front desku, oraz obniżyć koszty robocze? Program do obsługi recepcji hotelowej DM Plaza w jednej aplikacji zapewnia to, co podnosi Twoje noty u klientów, ale bez nadmiernych wydatków. Sprawdźmy funkcjonalności, które usprawnią Twój biznes.

Program do obsługi recepcji hotelowej – najważniejszy puzzle w całej układance

Wykwalifikowany i zgrany personel hotelowy, który sprawnie obsługuje, komunikuje, zarządza i sprzedaje, jest bezcenny. Możemy jednak wesprzeć te działania, automatyzując pracę dzięki programowi do obsługi recepcji hotelowej. To kluczowa część systemów zarządzania hotelem (PMS – Property Management System). Pamięta za Ciebie o wszystkim, sprawnie rozlicza, generuje gigabajty danych, z których stworzysz bardziej zyskowną ofertę i jest najprostszym sposobem na zwiększenie satysfakcji gości, co przekłada się często na powrotne rezerwacje.

Optymalizacja dla Ciebie – PLAZA SOLUTIONS

Recepcja żongluje niezliczoną ilością zadań, dlatego tworząc PLAZA SOLUTIONS, zadbaliśmy o każdy z nich. Jakie przykłady przychodzą Ci na szybko do głowy? Recepcja wita i żegna, melduje, weryfikuje dostępności, zarządza rezerwacjami, fakturuje, rozlicza, raportuje, przypomina, informuje, doradza, wysłucha, dokonuje zmian, rozszerza pakiety, przekazuje dane do odpowiedzialnych komórek, rozwiązuje problemy, odpowiada na pytania, monitoruje wiele procesów i jest zawsze do dyspozycji gości. Uff… dużo tego, a to tylko część codziennych obowiązków. Gdy większość tych operacji wykona program do obsługi recepcji hotelowej, Twój zespół może skupić się na tym, czego automatyzacja nie zrobi, czyli na budowaniu relacji przez bezpośredni kontakt z gośćmi.

Funkcjonalności, które rozwiązują większość problemów

PLAZA SOLUTIONS to kompleksowe oprogramowanie do obsługi obiektów noclegowych i wypoczynkowych, stale unowocześniane pod aktualne potrzeby branży. Moduł Recepcja i Sprzedaż to jedne z najbardziej rozbudowanych elementów systemu PMS. Wylistowane funkcjonalności niezbędne w codziennej pracy zespołu recepcji znajdziesz tutaj. W skrócie możemy podzielić je na kilka działów:

 Rezerwacje, kalendarze, grafiki, szablony, potwierdzenia, dostępy, pokoje, allotmenty.
 Faktury, paragony, rozliczenia, zaliczki, dokumenty kasowe, definiowanie planów cenowych.
 Powiadomienia i stały kontakt z gośćmi, życzenia specjalne, usługi dodatkowe.
 Administracja.
 Raporty, analizy, aktualne obłożenia, podsumowania, kontrola procesów, archiwum.

Całodobowa recepcja bez obsługi z korzyścią dla gości – jak to działa?

Program do obsługi recepcji hotelowej PLAZA SOLUTIONS zapewnia także obsługę zdalną, mobilną, webową i zarządzanie w chmurze. Twoi goście w każdej chwili mają na wyciągniecie ręki wszystko to, co oferuje standardowa recepcja, ale bez konieczności angażowania personelu 24/7. To nie tylko oszczędności kosztów, ale i ukłon w stronę indywidualnych preferencji osób odwiedzających dany obiekt, którzy chcą być w pełni niezależni.

 Wirtualna recepcja 24/7/365 – kiosk do samodzielnego meldunku lub rezerwacji pokoju czy dokupienia usług dostępny o każdej porze dnia i nocy. PLAZA VRD z wirtualnym asystentem to wielojęzyczna platforma z panelem do płatności i informacji.

 Elektroniczna Karta Meldunkowa – gość melduje się samodzielnie na udostępnionym tablecie. Ten moduł w programie do obsługi recepcji hotelowej to mniejsze obłożenie recepcji dla personelu i większa dyskrecja dla gości.

 Online check-in/check-out – jeśli możemy załatwić coś online, na pewno z tego skorzystamy, bo jest to wygodne i przyspiesza mnóstwo działań. Zapewniając moduły meldunku czy zakupu usług przez Internet, podnosisz standard hotelu, co z pewnością zostanie docenione.

 Rezerwacje online – booking engine na stronie hotelu w połączeniu z tzw. channel managerami zdejmuje z personelu konieczność odpowiedzi na liczne zapytania dotyczące rezerwacji i aktualizowania danych na wielu serwisach. Goście sprawdzają dostępność, ceny, promocje i oferty, dokonuję rezerwacji, a Ty wszystkie operacje od razu zobaczysz w programie do obsługi recepcji hotelowej.

 Aplikacje mobilne dla gości – wszystkie zadania recepcji dostępne z poziomu smartfona. Towarzyszysz gościom na wszystkich etapach pobytu, odpowiesz na niemal każde pytanie, zaoferujesz dodatkowe pakiety pobytowe i sprawnie ich rozliczysz bez konieczności odbierania tysięcy telefonów przez zespół front desku.

Automatyzacja recepcji z zyskiem dla Ciebie

Wszystkie funkcje programu do obsługi recepcji hotelowej mają na celu usprawnienie pracy recepcji, zwiększenie efektywności obsługi gości i umożliwienie lepszego zarządzania operacjami hotelowymi. Dlatego dbamy, aby system był łatwy w obsłudze i zapewniał odpowiednie szkolenie dla personelu recepcji.


23 stycznia 2024
(+48) 801 090 135
(+48) 608 826 738

od pon. do pt. w godz. 09:00 - 16:00
serwis@dmplaza.eu
Zgłoszenia dla serwisu DM Plaza
Forum dyskusyjne
Pytania i odpowiedzi.
Potrzebujesz pomocy?
Zerknij tutaj.

Przejdź do forum
Zgłoś błąd
Zauważyłeś błąd w naszym programie?
Zgłoś to a postaramy się
go jak najszybciej wyeliminować.

Zgłoś błąd