Plaza Notify

DM Plaza Notify to aplikacja na urządzenia mobilne, pobierana bezpłatnie przez gościa hotelowego. Korzystanie z niej nie wymaga uiszczania przez użytkownika żadnych dodatkowych opłat. Jedynym warunkiem do korzystania z aplikacji jest posiadanie urządzenia mobilnego.

Aplikacja stanowi kompleksowy pomost łączący gościa z hotelem. Dzięki funkcji rezerwacji w czasie rzeczywistym gość ma możliwość dokonania decyzji o wyborze usługi z każdego miejsca. Dzięki możliwości płatności online, lub nie ujawniając swoich danych bankowych ma możliwość zapłaty za dokonanie rezerwacji. Minimalny koszt obsługi takich płatności w porównaniu z opłatami prowizyjnymi za korzystanie z zewnętrznych systemów rezerwacyjnych sprawia, że w kasie hotelu pozostaje znacznie więcej pieniędzy. Dzięki temu promowana jest także strona internetowa hotelu.

Piękno aplikacji mobilnych polega także na tym, że to hotel decyduje jak, gdzie i komu przesyła informacje o usłudze. Zalet tego typu segmentacji rynku nie sposób wyliczyć. Główną i najważniejszą jest ścisłe targetowanie reklamy, tak aby trafić z konkretną propozycją do konkretnego klienta. Powiązanie aplikacji mobilnej z serwisami społecznościowymi, miedzy innymi z Facebookiem sprzyja kreowaniu marki. Dzięki zaangażowaniu gości, hotel stanowi centrum wirusowego rozpowszechniania informacji o nim. W okresie kiedy ponad miliard osób korzysta w aktywny sposób z medium jakim jest Facebook ta funkcja jest nie do przecenienia. Najważniejsza funkcja to nawiązanie relacji z gościem, przekazanie mu poczucia bezpieczeństwa poprzez zapewnienie go, że jego czas wolny został w profesjonalny sposób zagospodarowany przez hotel. Jedynym problemem gościa jest konieczność wyboru miedzy wieloma proponowanymi atrakcjami. Gościnność to nie tylko polska cecha narodowa, dla hotelarza to podstawa jego profesjonalizmu.

Zasada działania aplikacji

Obsługiwane systemy to iOs (iPhone, iPad), Android, Windows Phone. Aplikacja jest wgrywana na telefon (tablet) użytkownika – gościa hotelu. Można tego dokonać np. poprzez App Store, Google Play. Po wgraniu aplikacja musi zidentyfikować gościa. Można to przeprowadzić przez indywidualne logowanie lub podanie numeru rezerwacji. Działanie aplikacji jest niezależne od miejsca, w którym przebywa gość, jednakże rodzaj powiadomień jest dobierany do długości jego pobytu. Powiadomienia są wyświetlane na ekranie telefonu lub tabletu.

Wyróżniamy cztery rodzaje informacji wyświetlanych na ekranie użytkownika (gościa):

  1. powiadomienia indywidualne,
  2. indywidualne informacje pobytowe,
  3. plan imprez,
  4. powiadomienia reklamowe.

 

Ad 1

Powiadomienia indywidualne są zależne od rodzaju zamówionych przez gościa usług. Pojawiają się tylko w trakcie pobytu gościa w hotelu. Informują o terminie wykonania usługi (np. zabiegu SPA, terminie kolacji). Powiadomienia te służą także o przekazaniu ostrzeżeń lub informacji skierowanych do konkretnego gościa (np. zbliżającej się godzinie wymeldowania z obiektu). Informacje te pojawiają się w postaci „wyskakujących dymków” na ekranie telefonu, tabletu gościa.

Ad 2

Indywidualne informacje pobytowe. Są to informacje przeznaczone tylko dla gościa, dotyczące jego pobytu takie jak – wysokość rachunku gościa, stan konta gościa (dla kart przedpłatowych i elektronicznego portfela) obciążenia rachunku gościa czy też przysługujące mu świadczenia.

Dane te są wyświetlane tylko w czasie pobytu gościa w obiekcie. Po czasie wyjazdu wyświetlany jest tylko rachunek ogólny.

Ad 3

Plan imprez, plan zajęć, plan pobytu. Wyświetla się w postaci linii czasu. Atrakcje, które są dostępne cały dzień widoczne są na górze ekranu (np. dostęp do centrum SPA). Eventy które są czasowe (np. posiłki, animacje) rozłożone są na przewijanej linii czasu z określeniem godzin, w których są dostępne. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że gość w dowolnej chwili jest w stanie zapoznać się z całym planem i ofertą dnia i ma możliwość zaplanowania swojego pobytu. Możliwe jest również umieszczenie krótkiego opisu danej atrakcji. Plan taki obejmuje cały pobyt gościa w obiekcie. Informacje te są wyświetlane tylko podczas pobytu gościa.

Ad 4

Informacje reklamowe. Informacje te są aktualizowane poprzez internet niezależnie od pobytu gościa. W przypadku zaproszeń skierowanych bezpośrednio do gościa wyświetlane są one w postaci wyskakujących dymków.

(+48) 801 090 135
(+48) 608 826 738

od pon. do pt. w godz. 09:00 - 16:00
serwis@dmplaza.eu
Zgłoszenia dla serwisu DM Plaza
Forum dyskusyjne
Pytania i odpowiedzi.
Potrzebujesz pomocy?
Zerknij tutaj.

Przejdź do forum
Zgłoś błąd
Zauważyłeś błąd w naszym programie?
Zgłoś to a postaramy się
go jak najszybciej wyeliminować.

Zgłoś błąd