Revenue Management (Yield Management)

Revenue Management (Yield Management), to w hotelarstwie metoda maksymalnego wykorzystania zasobów w połączeniu z zarządzaniem cenami.

Zasada optymalnej ceny powinna uwzględniać zarówno dane hotelu, jak i dane historyczne oraz uwarunkowania otoczenia.

Uwarunkowanie otoczenia jest zbierane z systemów online i jest zależne od wykorzystywanego systemu sprzedaży online. Może być uzupełniane własnym badaniem ceny.

Analiza historyczna

DM Plaza pozwala na analizę danych historycznych i porównywanie ich z bieżącą sprzedażą.
 Jest to jeden z elementów kształtowania ceny, dzięki któremu jesteśmy w stanie prześledzić sezonowość obiektu, zorientować się w dynamice sprzedaży i porównać do tych samych okresów w ubiegłych latach.

Z kolei bieżące dane hotelu pozwalają na automatyzację ceny.

Kalkulator cen

jest elementem Plaza 2022, a także w uproszczonej wersji wcześniejszych i Plaza WEB

Na podstawie ceny bazowej tworzy w mgnieniu oka cenniki dla każdego typu pokoju, dla każdej kombinacji osób mieszkających, dni tygodnia, długości pobytu i innych parametrów.

W przypadku zmiany parametrów ceny, zakresu stosowania cennika, dodania wyjątków czy też sezonu kalkulator automatycznie przebudowuje cenniki w interesującym na zakresie dat.

Za pomocą tego narzędzia możliwe stworzenie dynamicznej ceny na dzień.  Pozwala na powiązanie ceny z obłożeniem i automatyczną jej regulację.

Kalendarz kalkulatora cen

Tak stworzone ceny mogą być od razu wysłane do systemów rezerwacji online i natychmiast widoczne na stronie internetowej. Kalkulator cen pokoi opiera się o cenę bazową oraz tabelę zależności pomiędzy typami pokoi, sezonów i usług. Reguły i ceny mogą być różne dla każdego z zastosowanych pakietów sprzedażowych, długości jego trwania oraz aranżacji pokoju.

Kalkulator jest szczególnie przydatny do planowania cen w sieciach hoteli, gdzie przygotowanie szczegółowych cenników metodą ręczną jest czasochłonne i niedokładne.  W sieciach hoteli nadrzędne reguły pozwalają na dostosowanie ceny bez konieczności ingerencji zarządu poszczególnych obiektów.

Każda przyjmowana rezerwacja może otrzymać automatycznie wyliczoną cenę w oparciu o obłożenie dzienne właściwe dla danej rezerwacji i obiektu, w którym rezerwacja się odbyła.  Zarówno DM Plaza, Plaza WEB jak Plaza Online są wyposażone w mechanizmy dostosowywania ceny, tworzenia ceny dnia.

Graficzna sugestia ceny

Recepcjoniści i zarząd maja do dyspozycji graficzną propozycję ceny na dany dzień i jednym kliknięciem mogą stworzyć plan cenowy rezerwacji. Każdy dzień pobytu może mieć inną cenę lub system stworzy ofertę pakietową na cały pobyt. Można też zastosować cenę średnią jako cenę dnia.

Funkcja ta pozwala na intuicyjne zarządzanie ceną pobytu i jest przydatnym elementem yield managementu.

Aplikacje mobilne

Uzupełnieniem tych narządzi są mobilne rozszerzenia DM Plaza  jak np. Plaza Backoffice.

(+48) 801 090 135
(+48) 608 826 738

od pon. do pt. w godz. 09:00 - 16:00
serwis@dmplaza.eu
Zgłoszenia dla serwisu DM Plaza
Forum dyskusyjne
Pytania i odpowiedzi.
Potrzebujesz pomocy?
Zerknij tutaj.

Przejdź do forum
Zgłoś błąd
Zauważyłeś błąd w naszym programie?
Zgłoś to a postaramy się
go jak najszybciej wyeliminować.

Zgłoś błąd