Elektroniczny portfel

DM Plaza może wykorzystywać karty gości (magnetyczne, zbliżeniowe chipowe do obsługi płatności bezgotówkowych.
Aby to zrealizować przyjmuje się płatność (karta, gotówka, przelewem itp.), następnie zasila kartę gościa. Tak zasiloną kartą można płacić w każdym punkcie, który posiada czytnik kart i połączenie z DM Plaza. W ten sposób eliminujemy obrót gotówkowy z obiektu.
Usługi są fiskalizowane w momencie zakupu lub zbiorczo podczas rozliczania karty.
Gość oddając kartę otrzymuje z powrotem resztę pozostałą w jego elektronicznym portfelu.

W przypadku wielu typów kart niezbędny jest sterownik do urządzenia, który tworzy port COM przypisany do urządzenia podłączonego poprzez USB. Proszę pamiętać o poprawnym skonfigurowaniu prędkości transmisji. W większości przypadków jest to przyczyną nieprawidłowego odczytu. Jest kilka metod prezentacji zapisu karty. Dlatego też DM Plaza rejestruje zarówno oryginalny odczyt w postaci heksadecymalnej jak i transkrypcję.

Zarejestrowanie karty polega na wpisaniu jej identyfikatora (np. dla kart mifare to jej rfID). Operacja ta jest przeprowadzana w module kontrola dostępu.

Wydawanie kart, zasilenie oraz inne operacje można zrealizować za pomocą paska zadań (pojawi się gdy moduł jest aktywny) lub za pomocą menu w module administracja, kontrola dostępu lub kontekstowo w pobycie czy rezerwacji.

Rozliczenie karty jest rozumiane w DM Plaza jako operacja wypłacenia różnicy pomiędzy kwota wpłaconą a rachunkami gościa, zafakturowanie rachunków otwartych (o ile nie były wcześniej rozliczone przez gastronomię, czy też w innych modułach DM Plaza) oraz anulowanie portfela karty.

(+48) 801 090 135
(+48) 608 826 738

od pon. do pt. w godz. 09:00 - 16:00
serwis@dmplaza.eu
Zgłoszenia dla serwisu DM Plaza
Forum dyskusyjne
Pytania i odpowiedzi.
Potrzebujesz pomocy?
Zerknij tutaj.

Przejdź do forum
Zgłoś błąd
Zauważyłeś błąd w naszym programie?
Zgłoś to a postaramy się
go jak najszybciej wyeliminować.

Zgłoś błąd